АТО беззаконня бізнес благодійність вакансії вибори 2009 вибори 2010 вибори 2012 вибори ВРУ 2014 випадок відео влада міста Волинь волонтерство вугледобування гумор діти досвід ДТП духовність екологія економіка енергетика Євромайдан 2013-2014 ЖКГ злочин ЗМI інтерв’ю комунальна сфера кордон Кордон 835 корупція кримінал культура медицина мистецтво місто молодь новини новини з інших сайтів опитування освіта погода події політика правила працевлаштування регіон релігія різне сайти Сапожніков свобода слова сім'я спорт транспорт форум фото

Нововолинська шахта №10 у заручниках

Шахта №10 «Нововолинська» знову опинилася у заручниках рішень Кабінету міністрів України щодо її фінансування. Адже колектив у чотири сотні працівників досі від грудня місяця ще не отримував заробітної платні. Це відбувається зі сталою періодичністю, не зважаючи на заяви посадовців різних рівнів про закінчення будівництва та пуск першої черги шахти, то у 2007 році, то у 2009 чи 2012. І це при тому, що прохідницька бригада нового вугільного підприємства в складі 15 чоловік у лютому вже пройшла 64 метри гірничих виробок при плані в 35 (!).


Цьогоріч навіть Президент України Віктор Янукович відзначив, що шахта «Нововолинська» може стати однією з рушійних сил для підняття економіки і зміцнення енергетичного потенціалу країни, а також обіцяв приїхати на її відкриття.

«Що сказати? З дня на день очікуємо на рішення від Кабміну по питанню фінансування,» – зізнається Петро Солоп, керівник передпускової дирекції шахти №10 «Нововолинська», коментуючи ситуацію, яка склалася. Як зазначив очільник, більше 600 мільйонів гривень потрібні для запуску повноцінної роботи вугільного підприємства, з них близько 200 мільйонів планується освоїти ще цього року, а решту 400 – в 2014.У найкращі часи фінансування цього підприємства тут могли одночасно працювати до 20 різних підрядних організацій. Сьогодні ж немає жодної. На території шахти №10 виконують роботи виключно її власні працівники, хоча при достатньому забезпеченні тут можна працевлаштувати іще зо три-чотири сотні гірників.

Нагадаємо, що у будівництво шахти №10 «Нововолинська» станом на 1 січня 2013 року вже вкладено більше 1 мільярда гривень. Для введення в експлуатацію першої черги шахти за попередніми даними необхідно 566 млн грн. За умови повноцінного фінансування це дасть можливість ввести в експлуатацію І-ий пусковий комплекс проектною потужністю 450 тис. тонн вугілля в рік та забезпечити роботою 900 працівників.

Андрій Сорока, Нововолинськ-Поромів, шахта №10 «Нововолинська»

джерело: pronovik.info


Посилання:
- Нововолинська міська рада
- ДП «Волиньвугілля»
- шахта № 10

Немає коментарів:

Дописати коментар